کابل آلومینیوم

کابل آلومینیوم نوعی از انواع کابل است که برای سیم کشی برق در خانه ها، شبکه های برق و هواپیما استفاده می شود. کابل آلومینیوم با توجه به خصوصیات الکتریکی و مکانیکی و قیمت آن در مقایسه با سیم مسی، یک ماده رسانای جایگزین است. به وبسایت شرکت فرتاک نمایندگی فروش انواع سیم و کابل آلومینیوم خوش آمدید.

آلومینیوم در مقایسه با مس، یک رسانای الکتریکی ضعیف تری است، و از نظر عبور جریان الکتریکی مانند کابل مسی نیست. بنابراین به ندرت در کاربردهای کوچک مانند سیم کشی منزل استفاده می شود. با این حال، هنگامی که قیمت مس در دهه 1960 سر به فلک کشید، سیم کشی آلومینیوم به گزینه مطلوبی تبدیل شد. زیرا که یک گزینه مقرون به صرفه است و در موارد مختلفی می تواند به کار گرفته شود.

مقایسه کابل آلومینیوم با کابل مسی

مقایسه کابل آلومینیوم و مسیآلومینیوم در مقایسه با مس، فلزی نسبتاً نرم و ضعیف است و وقتی دمای مدار بالا می رود، سیم منبسط می شود و به داخل فضاهای خالی اتصالات الکتریکی می ریزد.

هنگامی که جریان الکتریکی از این مدار عبور می کند، باعث ایجاد فشار می شود که اتصال کابل آلومینیوم را گرم می کند. بعداً، با خاموش شدن برق، آلومینیوم سرد و منقبض می شود. این باعث ایجاد شکاف های کمی بین کابل آلومینیوم و اتصال می شود. این شکاف خطر خوردگی را افزایش می دهد، که مقاومت را بیشتر می کند. همانطور که جریان از همان کانکتور عبور می کند با مقاومت بیشتری مواجه می شود و گرمای بیشتری تولید می کند که می تواند باعث مشتعل شدن ماده اتصال شود.

با این حال، راه حل هایی برای کاهش خوردگی در اتصالات مفتول آلومینیوم ایجاد شده است که به موجب آن مهارکننده های خوردگی کاملاً چسبنده، به عنوان آنتی اکسید برای جلوگیری از خوردگی و حرارت نامطلوب متعاقب آن و مقاومت الکتریکی بالا، به کار می روند.

بیشتر بخوانید: فروش فلوکولانت

خوردگی آلومینیوم به چه معناست؟

خرید فروش کابل آلومینیومخوردگی آلومینیوم به عنوان الکتروشیمیایی و سایر واکنشهای ماده فلزی با محیط آن تعریف می شود، که باعث تخریب و تخریب مواد و کابل آلومینیوم و همچنین خواص اساسی آن می شود.

مطالعه خوردگی آلومینیوم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا این فلز به همراه آلیاژهای آن برای کاربردهای حیاتی مانند کابلهای برق و هواپیماها کاربرد گسترده ای دارد. آلومینیوم همچنین به عنوان آند قربانی استفاده می شود. از خوردگی فلزات دیگر از طریق سیستم محافظت کاتدی جلوگیری می کند. کاهش زوال مواد در اثر خوردگی آلومینیوم باعث افزایش عمر تجهیزات حیاتی و کاهش خطر برای جان و مال می شود.

آلومینیوم و آلیاژهای آن در اثر رطوبت و اکسیژن در معرض خوردگی قرار می گیرند. با این حال، لایه نازک حاصل در سطح سازه ها و اجزای آلومینیوم تشکیل می شود. به عنوان یک مانع محافظ بین فلز اصلی و محیط عمل می کند. بنابراین از خراب شدن بیشتر بستر یا فلز اصلی جلوگیری می کند.

در ابتدا سطح آلومینیوم واکنش پذیر باقی می ماند. اما به دلیل لایه اکسید موجود در سطح پس از واکنش الکتروشیمیایی منفعل می شود. از این رو، کابل آلومینیوم در برابر خوردگی مقاوم است. به دلیل این خاصیت، آلومینیوم در کاربردهای بیرونی مانند کابل های برق و ورق های سقف استفاده می شود.

لایه اکسید روی کابل آلومینیوم در حضور مایع واکنشی که به عنوان الکترولیت با مقدار pH شدید عمل می کند. pH بسیار کم می شود، یا کمتر از چهار یا بالاتر از 9.

آب شور نمونه ای از این الکترولیت است. هنگامی که یک سطح آلومینیوم با یک فلز با پتانسیل الکترون مختلف در تماس الکتریکی باشد و در یک الکترولیت غوطه ور شود. جریان برق بین دو فلز باعث خوردگی گالوانیک می شود. اگر هادی آلومینیوم به پیچ و مهره های فولادی متصل باشد. یک شکاف آب شور ایجاد می شود، در نتیجه خوردگی گالوانیک باعث خراب شدن آلومینیوم می شود.

اکسید آلومینیوم به چه معناست؟

قیمت کابل آلومینیوم

اکسید آلومینیوم یک پودر کریستالی جامد و ترکیبی است که از اکسیژن و آلومینیوم تشکیل شده است. خاصیت اصلی اکسید آلومینیوم این است که باعث ایجاد سرعت بالای مقاومت در برابر خوردگی کابل آلومینیوم می شود.

اکسید آلومینیوم بر روی مواد فلزی آلومینیوم که در معرض هوا قرار دارد تشکیل می شود. این یک لایه محافظ نازک روی کابل آلومینیوم تشکیل می دهد که از نزدیک به آن می چسبد. این از نفوذ بیشتر سایر اکسیدها و عناصر ایجاد کننده خوردگی جلوگیری می کند.

جهت فروش سیم و کابل یا استعلام قیمت فروش انواع سیم و کابل آلومینیوم با گروه فرتاک تماس حاصل نمایید.

سایت بکوریتی ( خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی ) پلتفرمی برای دسترسی به وب سایت های با کیفیت و با اتوریتی بالا همچون سایت ما می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *