چاپ کارت شناسایی در رشت

چاپ کارت شناسایی در رشت

چاپ کارت شناسایی در رشت


چاپ کارت شناسایی در رشت

چاپ کارت شناسایی پی وی سی

چاپ کارت شناسایی برای شرکت‌های کوچک و بزرگ، امکاناتی فراهم ساخته است که ما توانسته‌ایم قیمت چاپ را به حداقل برسانیم. همچنین نتیجه این تجربه بالا رفتن کیفیت چاپ انواع کارت شناسایی روی کارت پی وی سی شده است. کم رنگ نشدن طرح کارت بر اثر گذر زمان، پاک نشدن طرح و نوشته‌ها در اثر خراشیدگی و یا خیس شدن کارت از جمله ویژگی‌های کارت‌های شناسایی است که در شرکت ما به چاپ می‌رسد.

چاپ کارت شناسایی در تیراژ بالا، چاپ کارت شناسایی تکی و از همه مهم‌تر چاپ کارت شناسایی فوری و در حداقل زمان ممکن از جمله خدمات ما در حوزه چاپ کارت pvc است.

در فیلم زیر چند نمونه از کارت‌های شناسایی چاپ شده در کو آی کو نشان داده شده است.

عوامل موثر در کیفیت کارت شناسایی

چاپ کارت شناسایی با کیفیت یکی از خواسته‌های هر مجموعه معتبری است. کارت شناسایی و کارت پرسنلی شرکت‌ها و سازمان‌ها علاوه بر اینکه جهت احراز هویت و شناسایی کارکنان کاربرد دارد، به خود آن مجموعه هم اعتبار و شخصیت می‌بخشد. معمولا کارت‌ های شناسایی برای مدت طولانی استفاده می‌شوند. گاهی اوقات این کارت‌ها ۳۰ سال همراه کارمندان یک سازمان هستند. ثبات رنگ و طرح، خط و خش نیفتادن خود کارت مواردی است که قبل از سفارش چاپ کارت باید به آن دقت شود. حال که می‌دانیم برای چاپ کارت شناسایی گزینه‌ای به جز بهترین کیفیت چاپ را نداریم؛ مواردی که در کیفیت چاپ این کارت تاثیر گذار است را مرور می‌کنیم.

این عوامل عبارتند از:

تکنولوژی چاپ کارت شناسایی

برای چاپ کارت pvc روش‌ها و دستگاه‌های متفاوتی وجود دارد. اکثر پرینتر‌های رومیزی مخصوص چاپ کارت پی وی سی با ریبون طرح را روی کارت چاپ می‌کنند. در این روش هیچ لایه محافظتی روی کارت قرار نمی‌گیرد. این موضوع باعث می‌شود ماندگاری طرح کاهش پیدا کند. دستگاه‌های چاپ کارتی که از روش غیر مستقیم برای چاپ کارت استفاده می‌کنند به واسطه این نوع چاپ کارت‌ هایی با ماندگاری بالاتر چاپ می‌کنند. اما هزینه دستگاه و مواد مصرفی آن و ماژول‌های لمینیتور مواردی است که قبل از انتخاب این روش چاپ باید مورد بررسی قرار بگیرد.

روش‌های صنعتی و دستگاه‌های صنعتی علاوه بر کاهش هزینه چاپ نسبت به روش قبلی می‌توانند کارت‌ هایی با کیفیت بالاتر چاپ کنند. هیچ حاشیه خالی و سفیدی دور کارت شناسایی باقی نخواد ماند. در این روش یک لایه محافظتی شفاف بعد از چاپ کارت پی وی سی روی کارت کشیده می‌شود. لمینت نام این ورقه نازک محافظ است. بعد از درج این لایه دیگر نگران پاک، کمرنگ و یا خیس شدن کارت شناسایی خود نباشید.

طراحی مناسب کارت شناسایی برای چاپ روی کارت پی وی سی

طراحی برای چاپ روی کارت پی وی سی، نکاتی دارد؛ رعایت این نکات برای چاپ با کیفیت کارت الزامی است. در پایان همین صفحه نکات طراحی کارت و راهنمای آن ذکر می‌گردد.

مزایای استفاده از کارت pvc برای چاپ کارت شناسایی

دانستن مزایا و سودمندی یک انتخاب، حس رضایتمندی بیشتری از انجام کار به ما خواهد داد. به همین دلیل لیستی از مزیت‌های چاپ روی کارت پی وی سی را ذکر می‌کنیم؛ تا اگر انتخاب شما چاپ روی کارت پی وی سی باشد بدانید نقاط مثبت تصمیمی که گرفته‌اید چیست.

 1. دوام و ماندگاری بالای کارت pvc (در قیاس با کارت کاغذی)
 2. قابلیت بازیافت صد در صدی
 3. ضد آب و رطوبت (نگران شسته شدن کارت‌ ها در ماشین لباسشویی نباشید.)
 4. انعطاف‌پذیری بالا
 5. ضدخش و نشکن
 6. قابلیت هوشمندسازی کارت شناسایی با استفاده از کارت‌ های هوشمند pvc

انواع کارت شناسایی pvc و ویژگی های آن

کارت شناسایی پی وی سی به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

 • کارت شناسایی ساده
 • کارت شناسایی هوشمند

اگر تصمیم گرفته‌اید کارت شناسایی را روی کارت پی وی سی چاپ کنید؛ در ابتدای کار و قبل از چاپ باید مشخص کنید که کارت شناسایی ساده می‌خواهید یا هوشمند؟

چاپ کارت شناسایی ساده

فقط جهت شناسایی، با ارائه کارت کاربرد دارد. مشخصات کاربر روی کارت چاپ می‌شود و به هنگام رویت کارت، هویت او احراز می‌شود. کارت پی وی سی ساده برای چاپ این نوع کارت مناسب است.

چاپ کارت شناسایی هوشمند

برای مجموعه‌هایی لازم است؛ که می‌خواهند از دستگاه‌های کارت خوان مثل دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد و سایر دستگاه‌ها استفاده نمایند. این مجموعه‌ها کارت شناسایی را برای احراز هویت در موارد مختلف استفاده و با این کار در هزینه‌های خود صرفه جویی می‌کنند.

در مرحله دوم نیاز است از بین انواع کارت ساده و هوشمند نوعی را انتخاب نمایید که مناسب کار شما باشد.

همه دسته‌های کارت پی وی سی در بخش بعدی معرفی می‌گردد. ما می خواهیم شما بدانید چه انتخاب‌هایی دارید؛ تا در نهایت روند چاپ کارت شناسایی شما به بهترین شکل انجام شود.

انواع کارت pvc ساده مناسب برای چاپ کارت شناسایی:

ضخامت و رنگ معیاری است که کارت‌ های پی وی سی ساده را تنوع می‌دهد. ۳۰۰.۵۰۰ و ۷۶۰ میکرون انواع ضخامت‌های کارت ساده است. برای بهتر قیاس کردن این ضخامت‌ها بدون مشاهده خود کارت می‌توانید سری به کارت‌ های بانکی خود بزنید. ضخامت کارت‌ های بانکی ۷۶۰ میکرون است. توصیه ما به شما انتخاب ضخامت ۷۶۰ میکرون است. زیرا کارت شناسایی با دوام‌تری خواهید داشت. رنگ کارت‌ ها یا سفید ساده است و یا متالیک نقره‌ای و متالیک طلایی. طراحی کارت و رنگ سازمانی عوامل تاثیرگذاری هستند که در انتخاب رنگ کارت باید آن‌ها را در نظر گرفت.

چاپ کارت شناسایی در رشت
چاپ کارت شناسایی در رشت

انواع کارت pvc هوشمند مناسب برای چاپ کارت شناسایی

کارت‌ های پی وی سی هوشمند به دو دسته تماسی و غیر تماسی تقسیم می‌شوند. کارت پی وی سی تماسی مانند کارت‌ های بانکی است. به این کارت‌ ها مگنت و یا مغناطیسی گفته می‌شود. جهت خوانده شدن اطلاعاتی که روی نوار کارت است باید روی دستگاه کارت خوان کشیده شوند. کارت‌ های غیر تماسی در دو نوع RO (فقط خواندنی) و مایفر (خواندنی و نوشتنی) تولید می‌شوند. در مقاله‌ای دیگر این کارت‌ ها و ویژگی‌های آن‌ها مفصل‌تر بررسی شده اند. اما در این بخش به چند نکته اکتفا می‌کنیم. اگر می‌خواهید کارت شناسایی هوشمند جهت استفاده توسط دستگاهی چاپ کنید، ابتدا توسط شرکت ارائه دهنده دستگاه نوع کارت هوشمند را مشخص کنید.

سپس یکی از کارت‌ های هوشمندی که قرار است کار چاپ روی آن انجام شود را از شرکت ما تهیه کرده و مطمئن شوید که دستگاه شما با آن کارت، به درستی کار می‌کند.

در خصوص کارت‌ های پی وی سی هوشمند یک نکته مهم را بدانید!

این کارت‌ ها یک حافظه برای ذخیره‌سازی اطلاعات دارند. و کارت‌های ro و مایفر علاوه بر حافظه آنتی برای برقراری ارتباط با دستگاه ریدر خود دارند. در حافظه محدود آن‌ها فقط یک کد ذخیره می‌شود و امکان ذخیره‌سازی اطلاعات پرسنل و یا اطلاعات شناسایی در آن وجود ندارد.

کارت‌ های ro و مایفر از لحاظ ظاهری کاملا مشابه هم هستند. برای تشخیص آن‌ها از یکدیگر می‌توانید نور موبایل خود را روشن کنید و به کارت بچسبانید. اگر سیم پیچ کارت به شکل دایره باشد کارت ro و اگر این سیم پیچ به شکل مستطیل باشد کارت مایفر است.

ضخامت کارت‌ های هوشمند ۷۶۰ میکرون است. رنگ کارت‌ های خام آن‌ها مثل کارت ساده است. سفید، متالیک نقره‌ای و متالیک طلایی و گاها رنگ زغالی و مشکی در بازار موجود است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به لینک انواع کارت pvc مراجعه کنید.

کارت مات یا براق

شما با این اطلاعات می توانید کارت خود را انتخاب کنید. یک انتخاب دیگر باقی مانده است. می خواهید کارت شناسایی مات داشته باشید یا براق؟

همانطور که قبلا گفته شد لیمنت یک لایه محافظتی است که پس از چاپ کارت روی آن پرس می‌شود. لیمنت شفاف و بی‌رنگ است. در دو نوع مات و براق وجود دارد. و به شما حق انتخاب می‌دهد که کارت شناسایی براق داشته باشید و یا کارت مات.

پس از اینکه کارت را انتخاب کردید، می‌توانیم به سراغ انتخاب روش چاپ برویم.

انواع روش های چاپ کارت شناسایی

صدور کارت شناسایی پی وی سی توسط چاپگرهای ویژه چاپ کارت pvc صورت گیرد. دستگاه‌های چاپ کارت شناسایی به دو دسته صنعتی و رومیزی تقسیم می‌شوند. اگر کارت‌ ها با پرینتر کارت‌ های رومیزی چاپ شوند به آن چاپ دیجیتال گفته می‌شود و اگر با دستگاه‌های صنعتی چاپ شود به آن چاپ افست گفته می‌شود.

چاپ کارت شناسایی در رشت
چاپ کارت شناسایی در رشت

چه نوع چاپی مناسب است؟ افست یا دیجیتال؟

سوالی که احتمالا در ذهن شما پیش آماده این است: “برای چاپ کارت شناسایی ما افست مناسب است یا دیجیتال؟”

برای رسیدن به پاسخ این سوال، همکاران ما از شما چند سوال خواهند پرسید:

 • تیراژ درخواستی چاپ کارت چه تعداد است؟

اگر تعداد کارت‌ ها زیر ۱۰۰۰ عدد باشد؛ چاپ دیجیتال خواهد شد. اگر تعداد کارت‌ های بالای ۱۰۰۰ عدد باشد چاپ افست خواهد شد. البته این عامل به تنهایی تعیین کننده روش چاپ نیست.

 • طرح کارت شما ثابت است یا اطلاعات متغیر هم روی آن چاپ می‌شود؟

طرح ثابت به این معنی است که همه کارت‌ ها مثل کارت ویزیت یک طرح ثابت دارند. همه آن‌ها یک شکل چاپ می‌شوند. مطمئنا کارت شناسایی طرح ثابت ندارد. اما اگر قرار است اطلاعات متغیر محدود روی کارت چاپ شود؛ بطور مثال فقط نام و نام خانوادگی و تیراژ کار هم بالای ۱۰۰۰ عدد است چاپ کارت افست می‌شود. اگر اطلاعات متغیر روی کارت زیاد است و یا عکس پرسنلی قرار روی کارت شناسایی چاپ شود دیگر این کارت‌ ها در هر تیراژی هم که باشد باید دیجیتال چاپ شود.

قیمت چاپ افست پایین تر از چاپ دیجیتال است. ولی زمان آن معمولا بیشتر از چاپ دیجیتال خواهد بود.

حداقل و حداکثر تعداد چاپ کارت پی وی سی سوالی دیگری است که از همکاران ما در واحد چاپ پرسیده می‌شود. در پاسخ این سوال بدانید که چاپ کارت شناسایی تکی امکان‌پذیر است. به شرط اینکه کارت شناسایی پی وی سی ساده باشد. اگر کارت هوشمند بخواهید حداقل تعداد ۱۰ عدد است. بطور کل، کارت‌های هوشمند در تعداد ضریبی از ۱۰ امکان چاپ شدن دارند.

چاپ کارت شناسایی در رشت
چاپ کارت شناسایی در رشت

شما در این بخش از تکنولوژی چاپ، قیمت و زمان تحویل کارت‌ های خود مطلع شده اید.

خوب است بدانید دو روش دیگر نیز وجود دارد که مربوط به تکنولوژی چاپ افست است:

 • تکنولوژی چاپ مستقیم
 • تکنولوژی چاپ غیر مستقیم

برای استفاده از روش‌های فوق می‌بایست از دستگاه چاپ مخصوصی استفاده شود. در صورتی که برای چاپ کارت از روش چاپ مستقیم استفاده شود، رنگ به صورت مستقیم روی سطح کارت منتقل می‌گردد. ماندگاری طرح در این روش کمتر است. اما در هنگام چاپ کارت شناسایی به روش غیرمستقیم، رنگ روی یک لایه چاپ می‌شود و آن لایه روی کارت قرار می‌گیرد. تا دوام و ماندگاری آن افزایش یابد.

دستگاه چاپ کارت شناسایی pvc

خرید پرینتر کارت بصرفه است و یا برون سپاری سفارش چاپ کارت؟

پرینتر کارت، دستگاهی است که برای چاپ کارت پی وی سی استفاده می‌شود. پرینتر کارت‌ های رومیزی، قابل استفاده در سازمان‌ها و شرکت‌ها است. این پرینترها با استفاده از مواد مصرفی که ریبون نام دارد می‌توانند کارت‌ ها را تک رنگ و یا در هر رنگی چاپ نمایند.

پرینتر هایتی، پرینتر مجیکارد و پرینتر اولیس از جمله پرینتر کارت‌ های معروف و موجود در بازار است. توصیه می‌شود قبل از اقدام به خرید پرینتر برای چاپ کارت در بصرفه بودن خرید پرینتر و ریبون و کارت خام در مقابل برون سپاری سفارش چاپ کارت اطمینان حاصل کنید.

قیمت چاپ کارت شناسایی پی وی سی

قیمت چاپ کارت شناسایی به عواملی از جمله نوع کارت pvc (کارت شناسایی ساده، کارت شناسایی هوشمند) تعداد کارت و تکنولوژی چاپ بستگی دارد.

طراحی کارت شناسایی پی وی سی

طرحی که قرار است روی کارت pvc چاپ شود باید با چه ابعادی طراحی شود؟ و با چه مد رنگی ذخیره شود؟

طراحی کارت از مهمترین مراحل کار است. به این موضوع باید دقت شود تا در نهایت کار درست چاپ شود. برای این منظور می بایست از نرم افزار های گرافیکی حرفه ای مثل فتوشاپ استفاده شود. به این نکته دقت داشته باشید که طراحی کارت شناسایی حرفه ای، با کیفیت، خاص و منحصر به فرد تمایز سازمان شما را نسبت به دیگران نشان دهد؛ و امکان کپی شدن آن را کاهش می دهد.

شما می توانید برای معرفی مجموعه خود از رنگ سازمانی، نام شرکت یا لوگوی آن روی کارت استفاده کنید. معمولا روی کارت ها اطلاعات افراد از جمله نام و نام خانوادگی، کد پرسنلی، سمت و تاریخ اعتبار کارت درج می شود. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری بر روی کارت شناسایی چاپ کنید می توانید کارت های خود را به صورت دو رو طراحی نمایید.

در صورتی که قصد دارید برای پرسنل خود اقدام به طراحی کارت شناسایی نمایید به نکات زیر توجه قرار دهید:

 • یک فونت و سایز مناسب برای طراحی کارت انتخاب نمایید که واضح و خوانا باشد.
 • برای کارت شناسایی یک پس زمینه مناسب انتخاب نمایید. برای این منظور معمولا رنگ سفید مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • برای طراحی کارت شناسایی pvc از نرم افزار حرفه ای فتوشاپ استفاده نمایید؛ در نهایت فایل لایه باز آن را برای تغییرات احتمالی در اختیار داشته باشید.

نمونه های چاپ کارت شناسایی

بعضی از نمونه‌های چاپ کارت در بخش بعدی درج شده است. البته شما می‌توانید با توجه به انتخاب‌های که داشته‌اید مشابه کار چاپ شده را از همکاران ما درخواست کنید.

چاپ کارت شناسایی در رشت
چاپ کارت شناسایی در رشت
چاپ کارت شناسایی در رشت
چاپ کارت شناسایی در رشت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *