طراحی پوسترتبلیغاتی

Flyer mock up 4 2

طراحی پوستر صنعتی، تبلیغاتی

طراحی پوستر و صفحه آرایی اساسی ترین بخش از طراحی پوستر تبلیغاتی می باشد. علاوه بر مکانی که پوستر در آنجا نصب می گردد، رعایت اصول طراحی پوستر و به تصویر کشیدن ایده هایی خلاقانه نقش کلیدی در جذب مخاطبان ایفا می کند. اولین فاکتوری که بسیار قابل توجه است در نظر گرفتن جمعی از مخاطبینی است که می توانند مشتریان ما باشند.

در طراحی پوستر تبلیغاتی می بایست از گزاف گویی پرهیز کرد و به گونه ای صریح و شفاف و خلاصه مطلب را ادا کرد، زیرا که شخص عابر فرصتی برای تحلیل کردن ، هضم پیچیدگی و خواندن مطلب طولانی ندارد. از اصول و رعایت استاندارد های طراحی می توان به ابعاد و تناسبی که در سایز چاپ پوستر و نوشته ها و تصاویری که بر روی پوستر چاپ می شوند ، اشاره کرد.

سایز نوشتار در طراحی با توجه به فاصله ای که از نگاه عابران دارد، می بایست روان و خوانا باشند. ابعاد تصاویر و عکس هایی که در طراحی در نظر گرفته می شود، باید قابل تشخیص و واضح باشند. کیفیت عکس و تصاویر و ترکیب رنگ های استفاده شده در طراحی پوستر و چاپ آن، میتواند تاثیر بسزایی بر جلب توجه مخاطبان بگذارد.

poster design ideas

یکی از عوامل مهم در طراحی توجه به مکان نصب پوستر است، از این جهت که اگر عابر فقط در کمتر از چند ثانیه می تواند پوستر را تماشا کند، الزاما باید جمله کوتاه و تاثیر گذار به همراه تصویری جذاب متناسب با کالا یا خدمات خود در طراحی خلق کنید که در کسری از زمان حس درک و آشنایی و تمایل به امتحان کردن آن را در بیننده ایجاد کند. محتوای نوشتاری بنیادی ترین تاثیر را بر ذهن مخاطب می گذارد.

جملات و محتوای نوشتاری در طراحی پوستر تبلیغاتی بیشتر از طراحی پوستر صنعتی و علمی اهمیت دارد. پوستر های علمی معمولا در نمایشگاه ها برپا می شود و مخاطبان با مکث بیشتری می توانند به مطالعه آن بپردازند. از این رو بهتر است توضیحاتی دقیق وکامل ولی مفید و مختصر ارائه گردد که مخاطب بتواند با محصول یا خدمات شما بهتر آشنا شود.

از جمله مواردی که می بایست در طراحی توجه ویژه ای به آن نمود، تکراری نبودن ترکیب و توازن رنگ ها و نوشته ها می باشد، زیرا که نگاه مخاطبان از روی طرح های تکراری بدون دقت کردن به محتوای آن عبور خواهند کرد. پس متفاوت بودن طرح پوستر شما و چشمگیر بودن آن می تواند پوستر تبلیغاتی شما را در میان پوسترهای دیگر زبانزد کند.

سریع الانتقال بودن در پیام مورد نظرتان به مشتری یکی از عوامل مهم دیگر در طراحی می باشد. در پوستر تبلیغاتی و صنعتی کیفیت  تصویری که قرار می دهید و چگونگی خود عکس نقش مهمی در درک مخاطب از محصول شما دارد. کیفیت چاپ پوستر شما در چاپ افست بسیار بهتر از روش دیجیتال می باشد.

upload ksBlU37R

این مجموعه علاوه بر تیم خبره ای که در زمینه ی طراحی گرفییک دارد، تمامی خدمات چاپی شما را چه در زمینه ی پوستر و چه در صنف های دیگر با کادری متخصص و مجرب خدمت حضورتان ارائه خواهد کرد.

جنس کاغذی که به طور متداول در طراحی پوستر مورد استفاده قرار می گیرد، کاغذ گلاسه 150 گرم می باشد. به طور معمول چاپ پوستر در ابعاد 50*70  انجام می گیرد. پوستر ها به طور معمول بر روی استرابورد و یا دیوار نصب می گردد. طراحی به حالت مینیمالیستی ، فرم می گیرد و باید دقت کرد تمامی موارد مهم با حجمی کم در آن بیان می گردند. نهایی ترین موردی که در اصول طراحی پوستر می بایست مورد توجه قرار گیرد، این می باشد که محتوای تولید شده از نوشتار تا تصاویر با فرهنگ ها و موازین اسلامی همخوانی داشته باشد و ضد و نقیضی با آن نداشته باشد.از دیگرخدمات مجموعه طرح گندم می توان به طراحی کاتالوگ ، طراحی ست اداری ، طراحی لوگو و دیگر موارد اشاره نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *