چاپ کارت پرسنلی

چاپ کارت پرسنلی PVC در رشت

چاپ کارت پرسنلی PVC در رشت


چاپ کارت پرسنلی

کارت پرسنلی

در گذشته کارت های پرسنلی از جنس مقوا بودند. با وجود پرس گرم یا سرد بعد از چاپ کارت پرسنلی (جهت افزایش ماندگاری) ولی باز هم دوام پایینی داشتند. کارت های PVC با ورود به بازار به دلیل استحکام و مقاومتی که داشتند، خیلی زود جای خود را میان مخاطبان باز کردند. یکی از معمول ترین استفاده های این نوع کارت ها، کارت پرسنلی است.

در ابتدا از کارت های PVC ساده که فاقد امکان ذخیره سازی اطلاعات بود به عنوان کارت پرسنلی استفاده می شد. اطلاعات هویتی فرد شامل تصویر، نام و نام خانوادگی، شماره پرسنلی، کد ملی، بارکد، تاریخ اعتبار و … تنها بر روی کارت چاپ می شد. اما بعدا و با ورود دستگاه های حضور و غیاب مجهز به کارتخوان های مغناطیسی و RFID به بازار، استفاده از کارت های هوشمند مغناطیسی و بدون تماس به عنوان کارت حضور و غیاب نیز رواج بیشتری یافت.

چاپ کارت پرسنلی
چاپ کارت پرسنلی

مزیت استفاده از این کارت ها امنیت بیشتر و امکان ذخیره سازی اطلاعات بر روی نوار مغناطیسی و یا تراشه ایست که در آنها تعبیه شده است.

این کارتها هم به لحاظ بصری زیبا و شیک هستند و هم برای تفکیک دسترسی به بخش های مختلف سازمانها و شرکتهای بزرگ، بالا بردن سطح امنیت و کنترل آسانتر حضور و غیاب کارمندان از اهمیت ویژه ای برخوردارند. سازمان ها، مراکز دولتی، دانشگاه ها، شرکتها، کارخانه ها و کلیه مراکزی که دارای پرسنل و کارمند هستند نیازمند استفاده از کارت پرسنلی برای حضور و غیاب و احراز هویت پرسنل و کارکنان خود می باشند.

انواع چاپ کارت پرسنلی

دیجیتال : چاپ کارت پرسنلی بر روی کارت PVC به روش دیجیتال خود به دو مکانیزم چاپ مستقیم (Direct Print) و چاپ غیر مستقیم (Retransfer) صورت می گیرد. در روش چاپ مستقیم هد چاپگر کارت با تماس مستقیم روی ریبون و کارت قرار می گیرد. سپس با جاروب کارت، رنگها بوسیله حرارت به کارت می چسبند.

اما در روش چاپ غیر مستقیم تصویر روی یک لایه شفاف به نام فیلم چاپ می شود. سپس فیلم روی کارت می چسبد. دوام و کیفیت روش چاپ غیر مستقیم بیشتر بوده و به همین خاطر از قیمت بالاتری نیز برخوردار است

افست : این روش برای چاپ کارتهایی با تعداد بالا (حداقل 1000 عدد کارت) مناسب و بسیار مقرون بصرفه است. در چاپ افست طرح اصلی که در همه کارت ها مشترک است چاپ می شود. سپس برای شخصی سازی و درج اطلاعات متغیر مانند نام و نام خانوادگی، کد پرسنلی و … از یک کارت پرینتر دیجیتال استفاده می شود.

چاپ کارت پرسنلی
چاپ کارت پرسنلی

نکات مهم در طراحی کارت پرسنلی :

سعی کنید کارتی تاثیر گذار و خاص طراحی کنید :

  • ابعاد استاندارد کارت پرسنلی معمولا 5/4 در 8/6 سانتیمتر است.
  • اگر لازم است اطلاعاتی مثل شماره تلفن ، مقررات شرکت و یا موارد دیگر نیز در کارت پرسنلی افراد قرار گیرد کارت حضور و غیاب را بصورت دورو طراحی کنید.
  • تصاویر را با وضوح dpi 300 ذخیره نمایید تا از کیفیت چاپ خوبی برخوردار شوند.
  • اگر رنگ سازمانی و یا المان خاصی برای معرفی شرکت خود دارید حتما آن را در طراحی کارت پرسنلی استفاده کنید.
  • استفاده از بک گراند سفید خوانایی متن را افزایش می دهد.
  • طراحی این کارتها هم بصورت افقی و هم بصورت عمودی مرسوم است و اساس آن نیاز و سلیقه شماست.

برای برخی شرکتها بحث امنیت و کیفیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اگر می خواهید کارت پرسنلی با کیفیت و با دوام چاپ کنید با چاپ سخن نو تماس بگیرید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *