طراحی بروشور


بروشور چیست ؟

در ایران و سایر نقاط جهان بروشور (Brochure) را دفترچه یا کتابچه کوچک راهنمامی شناسند(با توجه ویکی پدیا) بروشور می تواند شامل توضیحات، اطلاعات محصول، شرحی از خدمات، نحوه طرز دستگاه یا کالا باشد. کالا نما این امکان را به مخاطب می دهد تا بتواند در مورد محصول یا خدمات اطلاعات لازم را بدست آورد. شما هر محصول دارویی را که تهیه کرده باشید داخل جعبه یک دفترچه کوچک در اندازه های مختلف وجود دارد که نحوه مصرف و نکات مهم آن را به مخاطب توضیح داده است. دفترچه گوشی های هوشمند و وسایل صوتی نیز به همین شکل است که طرز کار دستگاه و همچنین نکات ایمنی را به مخاطب توضیح می دهد.

بروشور در اندازه و ابعاد های گوناگون توسط طراح بروشور، طراحی می شود. ابعاد A4 و A5 از پر استفاده ترین ابعاد می باشد که در تیراژ های 1000 به بالا طراحی و چاپ می شود. به طور معمول قطع بروشور های که در سایز های A4  و A5 مورد استفاده قرار می گیرد ضایعات کمتری نسبت به سایر ابعاد دارد و همین روش خوبی است برای کاهش هزینه ها.

البته حجم محتوا در هزینه ها کم اهمیت نیست، باید توجه داشته باشید که از شلوغی بپرهیزید و محتوای خود را بهینه کنید. محتوای زیاد و کم ارزش هم باعث افزایش هزینه شده و حتی ممکن است باعث بی اعتمادی کاربر شود.

طراحی بروشور به صورت یکپارچه طراحی می شود و مشابه به طراحی کاتالوگ در صفحات داخلی، توضیحات مربوط به (شرح خدمات، فعالیت، اطلاعات محصول یا شرکت) درج می شود. با بهره گیری از عکس های تبلیغاتی یا صنعتی در بروشور میتوانید جذابیت و انتقال پیام به مخاطبین را بالا ببرید. شما می توانید نمونه عکس ها را  در صفحه عکاسی صنعتی مشاهده کنید.

از مزیت  بروشور نسبت به کاتالوگ نیز می توان به هزینه کمتر، سهولت انتقال پیام و هدفمندی ارائه اطلاعات کلیدی به کاربر اشاره نمود. بروشور در ابعاد و سایز های متعارف و استاندارد انجام می شود، به همین دلیل بروشور را یکی از پر تنوع ترین از ابزار های تبلیغاتی دانست.

قابلیت های بروشور :

در طراحی بروشور می توانید از سایز های مختلف استفاده نمایید.

بروشور تنوع نسبتا بالایی نسبت به سایر اقلام تبلیغاتی دارد.

بروشور از ابزار های مؤثر و پر مصرف در تبلیغات می باشد.

بروشور می تواند در اشکال و اندازه مختلف چاپ شود.

هزینه طراحی بروشور نسب به طراحی کاتالوگ کمتر است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *